Życie, czym ono jest?

Początek

12:21, 22.1.2011 .. 0 komentarzy .. Link
Ostatnio zacząłem spisywać swoje poglądy a pomysł ten miał swój początek pewnego wieczoru, i sądzę, że od tego powinienem zacząć.

***

Zmierzch. Wigilia. Wyszedłem aby zaczerpnąć świeżego powietrza. Mgła. Pomyślałem że pójdę zobaczyć o której odprawiają się msze w kościele. Tak, jest msza na dziewiątą rano. Przyjdę. Schodzę ze schodów prowadzących do świątyni. Spoglądam na gmach sądu stojący naprzeciwko
-heh, co za zbieg okoliczności. Kościół i Sąd naprzeciw siebie. Wiara i prawo – uśmiechnąłem się do swoich myśli. Przeszedłem przez furtę. Stanąłem. Obok sądu biblioteka. A wszystkie trzy budynki spowija lekka mgła. Ich kontury niewyraźne, rozmazują się na tle wieczornego mroku.
-Czy to zbieg okoliczności? Że też wcześniej tego nie zauważyłem, przecież przechodzę tędy prawie dzień w dzień. – dziwię się w myślach – Czy może to symbolizować człowieka? Nasze zdobycze: Prawo, Wiedza, Wiara a my między nimi, gdy zbliżamy się do jednego, inne rozmazują się we mgle. I nawet ich ułożenie, wiedza najdalej od wiary, a prawo równo między jednym a drugim… Przypadek? I czemu dziś? – myśli kłębią się w mojej głowie. Chłodno. Wracam.


Dodaj Komentarz

{ Poprzednia strona } { Strona 13 z 13 } { Następna strona }

O Mnie

Start
Mój Profil
Archiwum
Przyjaciele
Mój Foto Album

Linki


Kategorie


Ostatnie Wpisy

Rozważania: Marzenia
Cel
Rozwarzania: Zrozumienie
Rozważania: Walka
Rozważania: Zło

PrzyjacieleGry online : Wyszukiwarka Mp3 : Filmy online