Życie, czym ono jest?

Rozważania: Miłość: Przyjaźń

12:27, 28.1.2011 .. 0 komentarzy .. Link
Każde z tych rozważań ma na celu pobudzenie wyobraźni, i zapoczątkowanie wymiany poglądów które jest najlepszym źródłem poznania człowieka :)

Przyjaciel. Któż to jest? Często nazywamy osoby w naszym otoczeniu przyjaciółmi, ale czy tak naprawdę nie nadużywamy tego słowa? Czy należycie je pojmujemy i go używamy? Cóż, przyjacielem często staje się osoba z którą dobrze nam się rozmawia i z którą mamy coś wspólnego, ale tak naprawdę na miano prawdziwego przyjaciela zasługują nieliczni. Miana przyjaciela nie powinniśmy nadawać komuś od tak, tylko dlatego że jest fajną osobą którą poznaliśmy parę dni temu. Przyjaciel to ktoś kto jest nam bardzo bliski, rozumie nas, i udziela nam wsparcia. To ktoś kto podniesie nas gdy upadamy i uchroni nas przed tym czego nie widzimy, nie dlatego, że jesteśmy mu potrzebni , ale dlatego, że jesteśmy. Przyjaciel może nie lubić tego co my lubimy, może nie pochwalać naszych poglądów, może być naszym zupełnym przeciwieństwem, ale to nie będzie robiło na nim wrażenia, ponieważ i tak będzie chciał być u naszego boku, i razem z nami przedzierać się przez ciernie życia. Pomimo naszych wad wciąż będzie nas lubił, pomimo naszych zalet wciąż będzie nam pomagał i nas rozumiał. Przyjaźń to uczucie bardzo specyficzne, dziwne i piękne. Splata ono ścieżki życia dwojga ludzi, którzy mogą być jak ogień i woda, lecz tenże ogień pomimo zabójczej wilgoci, i ta woda pomimo śmiertelnego żaru, będą wciąż nie ustawać w pomocy gdy będzie ona potrzebna, niezależnie od pory, godziny i sytuacji. Nie wiem, czy jest coś bardziej wyrażającego naszą duszę niż to. Miłość? Miłość choć piękna, jest uzależniona od chęci założenia rodziny i przedłużenia gatunku. Współpraca? Współpraca to podzielenie obowiązków aby prościej dotrzeć do celu. A przyjaźń? Co mamy z pomagania osobie którą normalnie byśmy wyśmiali, bądź byśmy się jej brzydzili? Przyjaźń to nie „kumpel” to nie „kolega” czy „ziomuś z pracy”. Choć te przymioty należą do przyjaźni to tak naprawdę jest ona czymś dużo ważniejszym i bardziej wyniosłym. Jest częścią miłości do ukochanej osoby, jest chęcią opieki nad rodzicami i rodzeństwem, jest czynem dobroczynnym, jest kupieniem chleba żebrakowi leżącemu na ulicy. Jest czymś co wyraża dusza każdego człowieka, i co czyni nas ludźmi.
Chociaż, często używamy tego słowa, to tak naprawdę go nie znamy. Patrzymy na ludzi, na to co mogą nam dać, czy nam się to będzie opłacało, jacy są, patrzymy na dziewczyny/chłopaków jak na przyszłościową inwestycję. Czasem tak bardzo się boimy, tak bardzo jesteśmy słabi, że zamiast widzieć człowieka, widzimy jedynie zbiór procesów zamknięty w organicznym ciele. Dobrze jest gdy jesteśmy ostrożni, jest to nawet wielce wskazane, ale zdrowy rozsądek to jedno, a strach to zupełnie co innego. Dzięki pierwszemu widzimy ludzi dla nas dobrych. Dzięki drugiemu widzimy tylko tych złych…Dodaj Komentarz

{ Poprzednia strona } { Strona 8 z 13 } { Następna strona }

O Mnie

Start
Mój Profil
Archiwum
Przyjaciele
Mój Foto Album

Linki


Kategorie


Ostatnie Wpisy

Rozważania: Marzenia
Cel
Rozwarzania: Zrozumienie
Rozważania: Walka
Rozważania: Zło

PrzyjacieleGry online : Wyszukiwarka Mp3 : Filmy online