Tu wpisz nazwę swojego bloga. Start | Profile | Archiwum | Przyjaciele

Kredyty a wkład własny18.3.2010
Pomimo kryzysu i ograniczenia akcji kredytowej przez banki wciąż można dostać kredyty na 100% wartości nieruchomości w PKO BP, Banku Pocztowym oraz w Gospodarczym Banku Wielkopolskim. Pozostałe Banki wymagają wkład własny zwykle na poziomie minimum 20%.
Przy zakupie mieszkania warto mieć trochę oszczędności na wkład własny, gdyż znacząco może to obniżyć marżę, a przez to całkowity koszt kredytu. Kredytobiorcy, którzy nie mają takiego kapitału najczęściej pożyczają potrzebne pieniądze u rodziny lub znajomych. Gdy jednak i rodzina nie może ich wesprzeć wymaganą kwotą warto rozejrzeć na rynku w poszukiwaniu innych możliwości zdobycia kapitału. Na platformie smava.pl, która oferuje tanie pożyczki między ludźmi, można tanim kosztem pożyczyć pieniądze na dowolny cel: wesele, potrzebny wkład własny, czy też na remont i wyposażenie nowego mieszkania.
0 komentarzy | dodaj komentarz | Przeglądaj

Pożyczki z dopłatą – ranking.15.2.2010

Kredyt mieszkaniowy z dopłatą można spłacać najczęściej maksymalnie 30 lat w przeciwieństwie do krótkoterminowej pożyczki gotówkowej. Dwa banki (Bank Pocztowy oraz Mazowiecki Bank Regionalny) umożliwiają wydłużenie okresu kredytowania do 35, zaś Alior Bank nawet do 50 lat. Z wydłużaniem okresu spłaty należy jednak uważać. Zwykle im dłuższy okres kredytowania tym wyższa wartość odsetek, którą należy zapłacić bankowi, ale za to niższa rata. Taka prawidłowość nie zawsze jednak się sprawdza. Silniejszy wpływ na wysokość raty kredytu może mieć bowiem marża. Przykładowo teoretyczna rata kredytu na 300 tys. zł z marżą 1,35%, jaką oferuje Mazowiecki Bank Regionalny, przy założeniu maksymalnego okresu kredytowania w tym banku, tj. 35 lat i stopy WIBOR na poziomie 4,12% wynosi wg szacunków Expandera ok. 753 zł. Z kolei rata analogicznego kredytu na 50 lat w Alior Banku (marża 3,3%, WIBOR 4,12%) wynosi według szacunków Expandera ok. 1050 zł.
Najniższą marżę oferuje Mazowiecki Bank Regionalny – jedyne 1,35%. Dwa banki (Pekao Bank Hipoteczny oraz Gospodarczy Bank Wielkopolski) oferują marżę na poziomie 1,45%. Najwyższą marżę ma obecnie DomBank (od 5,55%). W przypadku tego ostatniego może się zdarzyć, że rata będzie wyższa niż rata standardowego kredytu w złotych (bez dopłaty) spośród oferty banków o najniższych marżach.
0 komentarzy | dodaj komentarz | Przeglądaj

Kredyty mieszkaniowe z dopłatą.17.1.2010

Rodzina na swoim czyli kredyty z dopłatą - moje 3 grosze na ten temat. Preferencyjność kredytu z dopłatami Skarbu Państwa w ramach rządowego programu "Rodzina na swoim” polega na tym, iż państwo pokrywa 50% należnych bankowi odsetek, w okresie pierwszych ośmiu lat spłaty. Program ten funkcjonuje od 2007r.
O kredyt z dopłatą mogą się starać małżeństwa oraz osoby samotnie wychowujące dzieci. Wnioskodawcy nie mogą być właścicielem nieruchomości mieszkalnej, ani nie mogą mieć przyznanego prawa do lokalu mieszkalnego w spółdzielni. Ponadto ubiegający się o kredyt muszą mieć zdolność kredytową pozwalającą na spłatę pełnych rat (rat nie pomniejszonych o dopłatę do odsetek). W przypadku braku takiej zdolności do kredytu mogą przystąpić również inne osoby, które są spokrewnione lub spowinowacone z docelowym kredytobiorcą.
Istotną cechą kredytu z dopłatą jest również to, że może być on udzielony wyłącznie w złotówkach. Ewentualne przewalutowanie może nastąpić dopiero po okresie 8 lat, w których będą obowiązywały dopłaty do odsetek. Zawirowania na rynku walutowym w ostatnich miesiącach skutecznie zraziły kredytobiorców do ryzyka walutowego związanego ze spłatą kredytu we frankach szwajcarskich czy euro. Coraz więcej osób decyduje się więc na preferencyjny kredyt w złotych. Rata takiego kredytu może być nawet o kilkaset złotych niższa.

0 komentarzy | dodaj komentarz | Przeglądaj

Kursy językowe dla wszystkich14.11.2009
    Masz już „swoje lata” i stwierdzasz, że nauka angielskiego nie jest dla Ciebie? Nic bardziej mylnego. Warto uczyć się języka angielskiego i niewątpliwie nigdy nie jest na za późno. Sprawdź sam. Dzisiaj szkoły językowe wrocław oferują kursy językowe na prawie dwudziestu poziomach zaawansowania jak także pożyczki na naukę. Warto postawić na profesjonalny angielski – a więc taki, w którym najważniejsza jest nauka posługiwania się językiem w mowie. Nowoczesny język angielski to już nie wielogodzinne przesiadywanie nad zadaniami z gramatyki.
    Nowością jest angielski online. I jak się okazuje nauka angielskiego przez Internet zyskuje naprawdę sporą popularność. Sprawdź to sam koniecznie. Język angielski przez Internet to bardzo wygodna forma nauki. Niektórzy jednak wolą tradycyjne i standardowe kursy językowe. A ich do wyboru masz mnóstwo choćby angielski wrocław. Szkoły językowe naprawdę nie próżnują. Mają wiele do zaoferowania.    
    Angielski online, język angielski w grupach, nauka angielskiego zagranicą, angielski dla firm, kursy językowe indywidualnie z lektorem – naprawdę każdy ma w czym wybierać. Nie wahaj się zatem i sprawdź wszystko dokładnie. Wybierz jedną opcję dla siebie. Taką, która będzie Ci odpowiadała w stu procentach. A znalezienie takiej opcji na pewno nie będzie trudne.

Przeglądaj


Gry online : Wyszukiwarka Mp3 : Filmy online