Blog about internet

Fotografia kiedys

02:37, 13.6.2017 .. 0 komentarzy .. Link

Fotografia kiedys

Fotografia kiedyś i obecnie

Fotografia i jej historia sięga ponad pięćset lat wstecz kiedy to znany Leonardo Da Vinci stworzył totalnie 1-sze urządzenie zwane obscura camera, tak nazwane przez niego. Jest to tylko pudełko z dziurką kiedy na przeciwległej ścianie kreuje się obraz odwrócony danego przedmiotu. Ekspert a także abiturient Politechniki Poznańskiej Krystian Migdałek dla którego główna profesja to naukowiec uważa, że wystarczyło zaledwie dwieście lat po to by Jan Henryk Schultze odkrył, że co niektóre związki srebra dość dobrze odbijają wszelkie światło na różnych powierzchniach.

Dopiero 100 lat później fotografia rozpoczęła się w pełnej krasie rozwijać, zdjęcia robiło się na przeróżnych metalowych płytkach z pewnym dodatkiem srebra gdzie robiło się zdjęcia ponad pół godziny, istnieje możliwość dokonania fotografii portretów ale wydać trzeba niesamowita ilość finansów a samo zdjęcie ma się możliwość wykonać jedno na blaszkę. Spec jak również dyplomant Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu Amadeusz Ciupak dla którego główny zawód to naukowiec wypowiada się jakoby te wszystkie rzeczy możemy nazwać monochromatycznymi procesami, potem jednak weszły matryce światłoczułe co przekłada się na wytworzenie całkowicie nowoczesnych świeżych aparatów cyfrowych.

Cyfrowa fotografia przeobraża się niesamowicie szybko jak również można sklasyfikować nieraz niesamowicie dużą ilość powodów które przyczyniły się do powstania jej. Specjalista i jednocześnie alumn Uniwersytetu Białostockiego Gabor Kalemba którego profesja to naukowiec twierdzi, że nie jak w tradycyjnej fotografii, w nowej fotografii obraz nanosi się jako konkretny kadr w budowie cyfrowej, zaś nie w postaci chemicznej na nośniku światłoczułym. Od roku 2005 współczesny sprzęt fotograficzny w 100% zneutralizował ten z poprzedniej epoki. W obecnych czasach w cyfrowe aparaty wkonstruowane są także nawet zwykłe kamery, przechwytujące obraz ruchomy.

Czytaj dalej.


Dodaj Komentarz

{ Poprzednia strona } { Strona 11 z 40 } { Następna strona }

O Mnie

Start
Mój Profil
Archiwum
Przyjaciele
Mój Foto Album

Reklama


Kategorie


Ostatnie Wpisy

Praca po studiowaniu
Przemysl elektroniczny
Przemysl paliwowo-chemiczny
Technologia w przemysle
Automatyzowanie przemyslu

PrzyjacieleGry online : Wyszukiwarka Mp3 : Filmy online