Moje słodkie życie...

24.7.2010 - Moje ulubione cz.2

A teraz o mojej ulubionej książce w tym miesiącu ; )  "Igrzyska Śmierci"

Napisana została przez amerykańską pisarkę SUZANNE COLLINS i jest to pierwsza częśc trylogii o mieszkańcach futurystycznego państwa Panem powstałego na ruinach dawnej Ameryki Północnej, z imponującym Kapitolem otoczonym przez 12 dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają poddanych, by podczas corocznych dożynek złożyli ofiary w postaci chłopca i dziewczynki w wieku od 12 do 18 lat, by wzieli udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo prze telewizję. Bohaterką i narratorką jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i dwunastoletnią siostrą w 12, najbiedniejszym dystrykcie. Pech chciał, że jej młodsza siostra została wylosowana do stoczenia walki, ale katniss zgłosiła się na ochotnika i wraz z Peetą, który jest w niej zakochany wyruszają do Kapitolu, aby stoczyć śmiertelną dla któregoś z nich walkę.

 

Przeczytałam tą książkę w dwa wieczory, jest na prawdę niesamowita, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, pełna smierci, miłości i mediów-jaki wpływ mają na nasze codzienne życie. Mam zamiar także przeczytać drugą część, bo jest już dostępna w księgarniach i jak tylko ją skończę od razu podzielę się wrażeniami.

Gorąco polecam-malinola ;)

 

Komentarzy ( 0 ) :: Dodaj komentarz :: Przeglądaj

24.7.2010 - Moje ulubione cz.1

A więc...

Chcę Wam opowiedzieć o moim ulubionym serialu. Ma on już wielu fanów w Polsce, ale ja nie zaliczam się do kategorii psychofanek Daimona, czy Stefana, choś biją na głowę Edwarda za "Zmierzchu", którego znają już wszystkie dziewczyny na całym świecie...ale ja mam na myśli serial emitowany na kanale nFilmHD "Pamiętniki wampirów". Włąśnie nie dawno dobiegła końca pierwsza seria, a trwała ona od października 2009, do maja 2010. Składa się ona z 24 odcinków, a główną bohaterką jest Elena, 18-letnia dziewczyna, której rodzice giną w wypadku samochodowym, a ona cudem przeżywa. Okazuje się, że uratował ją Stefan-wampir, który powrócił do swojego miasteczka z lat człowieczeństwa razem ze starszym bratem Daimonem. tak zaczyna się historia ich miłości, ale nie jest ona tak sielankowa i sztuczna jak Edwarda i Belli. W każdym odcinku dzieją się fascynujące rzeczy, częste zwroty akcji, a przy tym przystojni aktorzy. Gorąco wam polecam i miłośniczkom Edwarda i tym, które uważają, że przypomina wypudrowanego ćpuna ;)

Od lewej: Stefano Salvatore, Elena Gilbert, Diamon Salvatora. Prawda, że oni są bardziej wampirowaci? ;)Odkąd zaczęłam oglądać ten serial, to Edward stał się dla mnie jeszcze gorszym szpanerem, niż na początku...xD

Komentarzy ( 5 ) :: Dodaj komentarz :: Przeglądaj

24.7.2010 - Szrość dzisiejszego dnia cz.1

Ciągle pada... zwyczajnie nie nawidzę deszczu, samopoczucie moje sięga dna. Próbowałam się dziś wyspać, ale ból głowy i gardła skutecznie mnie przed tym obronił. podnosi mnie na duchu to, że dzisiaj przyjeżdża moja najlepsza przyjaciółka, z którą nie widziałam się od trzech tygodni-moja mama. Mogę poszczycić się bardzo dobrymi kontaktami z nią, ona mówi mi wszystko, ja jej, zwierzam się, opowiadam, a ona nigdy nie zawodzi. Moją wadą jest to, że ja bardzo szybko zaczynam ufać ludziom, co najczęściej kończy się dla mnie nie najlepiej, wtedy zawsze jest przy mnie mama. Może wydaje się to dziecinne, ale ja bardzo się cieszę, że mam w niej takie oparcie.
Komentarzy ( 8 ) :: Dodaj komentarz :: Przeglądaj

23.7.2010 - Witam wszystkich ;)

Mam na imię Ola, ale jestem malinola . Mam 16 lat i idę teraz do liceum, do klasy dziennikarskiej. Mam tyle myśli w głowie na sekundę, że ten mętlik zaburza mi codzienne funkcjonowanie. Każdą sprawę rozkładam na miliony kawałaczków, doszczętnie analizuję i w ten sposób, wciąż o wszystkim myślę i myślę, i zmieniam stosunki do różnych spraw co najmiej kilka razy w ciągu minuty.

Z uwagi na profil mojej klasy chcę spróbować swoich sił w pisaniu, z tąd pomysł z blogiem, a najłatwiej będzie mi zacząć od własnego życia, które jest trochę monotonne, ale głęboko w środku niepowtarzalne i szczególne, dlatego pragnę się  nim podzielić z Wami wszystkimi ;)

Komentarzy ( 0 ) :: Dodaj komentarz :: Przeglądaj
O mnie
Będę opisywała wszystko to, co dzieje się w mojej głowie, zainteresowania, pasje, miłości i kłopoty. Próba sprawdzenia siebie przed dziennikarską klasą w LO

Ostatni wpis

Moje ulubione cz.2
Moje ulubione cz.1
Szrość dzisiejszego dnia cz.1
Witam wszystkich ;)

Menu

Start
Mój profil
Mój Foto Album
Archiwum
Napisz do mnie

Przyjaciele

comoteva123

Linki

wampiromania
szkolnie
poczta
filmowo
zabawa!
muzycznie
do poczytania
Gry online : Wyszukiwarka Mp3 : Filmy online