wywóz odpadów Poznań

Opis Bloga

Jak zużytkować odpady? Co dzieje się z naszymi śmieciami i gdzie one wendrują?


«  January 2019  »
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Moje Menu

* http://wywozgruzuweb.soup.io/
* http://kontenerygruzsit.tumblr.com
* http://kontenerywebb.hatenablog.com
* http://kontenerygruzweb.hatenadiary.com
* http://kontenerygruzsi.livejournal.com


Kontenery na gruz Warszawa

Zalegające po parę tygodni worki ze brudami i gruzem coraz dużo irytują mieszkańców, zwłaszcza że na wiele z nich można natknąć się w mieście Gdańska. Przynosząca je nazwa tłumaczy, iż to materia sporej ilości zleceń, samochodów uniemożliwiających odbiór toreb oraz nowa zmiana w umowie, do której mało który klient się stosuje.


...oraz nowe dwa o 15 metrów dalej, i przy ul. Bednarskiej.
fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Worek na ul. Sychty istnieje już kilka tygodni.
fot. pan Bartek/czytelnik Trojmiasto.pl
Jeśli prowadzisz remont, obecne na naszą rękę musisz zadbać o pozbycie się pobudowlanego gruz, ponieważ nie zostanie on uznany w ramach normalnego odbioru śmieci komunalnych. W Trójmieście działa kilkadziesiąt firm świadczących taką usługę wywóz odpadów Warszawa.

Samą z takich marek jest Green Service. Tworzy ona dużo klientów, ponieważ oferuje niskie ceny, oraz na swojej stronie internetowej informuje, że działa napełnione worki w czasu czterech dni od zgłoszenia.

Sęk w obecnym, że z informacji naszych czytelników wynika, że worki z logo tej instytucje stoją przy trójmiejskich ulicach nawet po kilka tygodni.

- W stosunku z zmianą domu zamówiłam worki na gruz. Wzięłam pakiet trzech worków 2,5-tonowych a jeden 1,5-tonowy. Zapłaciłam przy odbiorze pustych worków - mówi pani Maria z ul. Jaworowej w Gdańsku. - Firma deklaruje na stronie internetowej "szybkość działania: odbiór następuje maksymalnie w czasie czterech dni roboczych od czasu zgłoszenia napełnionego worka". Rzeczywiście, "szybkość działania" pokazała się podczas dostarczenia zamówionych pustych worków. Dostawca zjawił się w czasu pół godziny. Jednak od worki zostały napełnione, nie było szybko jakiejkolwiek reakcji. Worki stawały przed moim domem prawie dwa miesiące.

Pani Maria umówiłam się z przedstawicielem praw konsumenta, o czym poinformowała firmę Green Service. Tylko wtedy, po 7 tygodniach, worki usunięto.

Wtedy nie pierwsza skarga od czytelnika, jaką przyjęli w sprawie pełnych gruzu worków z logo tej instytucje. Śmieci stoją z prawie 1,5 miesiąca na ul. Burzyńskiego na Zaspie czy przy ul. Sychty we Wrzeszczu.

- Worek liczy na wywiezienie już prawie cztery tygodnie - informuje pan Bartek, mieszkaniec ul. Sychty.

W środę nasz fotoreporter natknął się na niewywiezione worki w dwóch miejscach przy ul. Bednarskiej w śródmieściu Gdańska.

Na forum Trojmiasto.pl można odnaleźć cały wątek poświęcony tej instytucji.

Dotąd władze firmy deklarowały, że wywiady z wywozem są chwilowe. Składa się, że póki co nie jest perspektyw na jego duże rozwiązanie.

- Mamy osiem samochodów, z czego jeden obsługuje Gdynię, ale opóźnienia mamy lecz w Gdańsku. Istnieje mało przyczyn takiego stanu rzeczy - przyznaje Maciej Skura, kierownik firmy Green Service. - Pierwszy, toż olbrzymia sumę punktów, do których nie możemy śmiało dojechać, bowiem są po prostu pozastawiane samochodami. A właśnie wyglądamy po kilka podejść, aż się uda. To strata czasu, a powinien mieć, że problemów odbioru worków nam przybywa, bo ludzie cały chwila je wykupują. Kolejny problem polega na ostatnim, że do ostatnia pozwalaliśmy ludziom mieszać gruz i śmieci, co dużo wydłużało okres ich wywozu, bo powinien je stanowiło najpierw oddzielić. Miesiąc temu poprawili ten przedmiot, tylko raz, iż nie wszyscy czytają dokładnie umowy, a dwa - u nas panuje społeczne przyzwolenie na wyrzucanie śmieci do plecaków czy kontenerów z gruzem.

Istnieje dodatkowo trzeci problem. - Ten czas stanowi o moc większy w zestawieniu choćby z ubiegłym rokiem, bo pamiętamy o dużo więcej zleceń. Nie ze całym się wyrabiamy - przyznaje kierownik. - Zdajemy sobie rzecz z ostatniej sytuacji i dodajemy wszystkich starań, żeby czas liczenia się skrócił, ostatnio dokupiliśmy nawet dwie ciężarówki. Owszem, w zgodzie jesteśmy zapis, który występuje, że wywozimy worki "w procesu ok. czterech dni", ale również zastrzegamy sobie w niej prawo do wydłużenia tego terminu. Teraz średni chwila na wywóz naszych worków wynosi ok. 2 tygodni.

Co na to mężczyźni? Ich cierpliwość może się skończyć, gdy Straż Miejska zacznie wystawiać mandaty właścicielom posesji za odkładanie na nich śmieci...


Dodano: 02:11, 23.1.2017
Dodaj Komentarz

<- Poprzednia strona | Następna strona ->Gry online : Wyszukiwarka Mp3 : Filmy online