Prace wysokościowe

Start - Profile - Archiwum - Przyjaciele

Malowanie dachów lublin od podszewki

Dodany 26.3.2015 o 10:06 - dodaj komentarz

Prace na dachu budynku, wycinka drzew lublin, czy chociażby montowanie energetycznych linii - każde ze wspomnianych zajęć związane jest z nieodzownością realizowania poniektórych zadań na znacznej wysokości. Nietrudno spostrzec, iż usługi wysokościowe do bezpiecznych raczej nie należą, w związku z tym członkowie ekipy zobowiązani są do zrealizowania wpierw stosownych badań wysokościowych. Takie badania wykonywane są w centrach medycyny pracy i obejmują między innymi:
- badanie ogólne,
- badania neurochirurgiczne,
- okulistyczne badania,
- badanie otolaryngologiczne wraz z oceną błędnika.
Z racji tego, iż prace wysokościowe są kwalifikowane do niebezpiecznych nie każda chętna osoba może je wykonywać. Elementów, które mogą być przeciwwskazaniami jest wiele, toteż przytoczę jedynie kilka:
- wady wzroku, które wymagają noszenia okularów lub soczewek przez cały czas,
- niedowidzenie i zez,
- brak widzenia obuocznego,
- problemy neurologiczne,
- epilepsja bądź zawroty głowy.
Bywa, że przeciwwskazaniem jest także cukrzyca, lecz zależy to głównie od stanu zaawansowania choroby i oceny lekarza. Badania wysokościowe są ważne przez około 2-3 lata, jednakże kiedy chodzi o osoby po 50-tym roku życia muszą być powtarzane każdego roku. Rzecz jasna do przeprowadzenia badania potrzebne jest skierowanie, w którym winna znaleźć się adnotacja która określa, czy usługi wysokościowe będą pełnione na wysokości do 3 metrów bądź ponad trzy metry . Po wykonaniu badania lekarz wystawia potwierdzenie, które należy zaprezentować chlebodawcy. Wynik badania nie zawsze jest pomyślny i to także w razie osób, jakie wykonywały wczesniej prace na wysokościach - przyczyną zwykle może być pogorszenie stanu zdrowia.


Gry online : Wyszukiwarka Mp3 : Filmy online