Sklep z kawą

Jak spienić mleko?

{ 01:45, 24.2.2017 } { 0 komentarzy } { Link }
Przed spienieniem mleka należy otworzyć zawór pary i spuścić ewentualną, nagromadzoną w dyszy wodę. W dobrych ekspresach wody będzie naprawdę niewiele. Następnie trzeba zanurzyć końcówkę dyszy w mleku (tuż pod jego powierzchnią) i ponownie otworzyć zawór pary. Manewrując dzbankiem dobrze jest utworzyć na mleku delikatny wir. Gdy spód dzbanka zacznie parzyć należy zamknąć zawór. Następnie wilgotną szmatką trzeba przetrzeć dyszę i otworzyć zawór na kilka sekund, aby usunąć z niego pozostałości mleka. Gotowe. Mleko ze spienioną pianką jest gotowe do połączenia go z przygotowanym espresso. Niewykorzystane mleko należy przechowywać w lodówce, a po schłodzeniu z powodzeniem może być używane do ponownego spienienia. Nalewając mleko do filiżanki espresso można wykorzystać techniki latte art i stworzyć ciekawe mleczne wzory. Aha i jeszcze jedno. Idealna para do spieniania mleka powinna być sucha. Jak to sprawdzić? Należy podłożyć rękę w odległości około 5 cm od wylotu dyszy. Jeśli nic nas nie parzy to z powodzeniem możemy zacząć ubijać mleko.

Ekspresy ciśnieniowe

Ekspresy ciśnieniowe – przygotowują kawę przy wykorzystaniu ciśnienia. Dzielą się na ręczne i automatyczne. W przypadku pierwszych przygotowanie kawy zajmuje więcej czasu. Jest polecany dla tych, którzy nie potrzebują zaparzyć więcej niż dwóch kaw jednocześnie. Po zaparzenia dwóch kaw trzeba wyczyścić sitko z fusów, by móc przygotować kolejne dwie filiżanki. Ekspresy ciśnieniowe ręczne są niedrogie i mają niewielkie rozmiary. Automatyczne zaś są łatwiejsze w obsłudze niż ręczne (same odmierzają ilość ziaren, a fusy są automatycznie usuwane do zbiornika na zużytą kawę, który należy co jakiś czas opróżniać), działają szybciej i mogą przygotować napar dla wielu osób. Jednak są droższe i mają spore gabaryty. Przed zakupem ekspresu ciśnieniowego automatycznego trzeba rozważyć, gdzie będzie on stał.

O mnie

{ 11:44, 19.2.2017 } { Dodany przez O mnie } { 0 komentarzy } { Link }
Pasjonuję się podróżami i kawą. Pragnę podzielić się z wami moją wiedzą na temat tego drugiego :) W moich przygodach towarzyszy mi sklep Cafe Silesia.

Kawa a praca biurowa

{ 01:46, 11.2.2017 } { 0 komentarzy } { Link }
Pracownicy gdy potrzebuja dawki kofeiny mają o tyle źle (jeżeli ciągle pracują albo nie pamiętają) że nie mogą sobie zamówić, a np chcieliby się teraz napić. Jednakże funkcjonują firmy które zajmują się dostarczaniem kawy do biur bądź firmy wynajmują ekspresy do biur aby pracownicy w wolnym czasie mogli się napić. Jest wiele gatunków kaw i sposobów przyrządzenia. Gdybyśmy ciągle to samo pili, nudziło by nam się. Nie uważacie? :) Teraz przedstawię kilka popularnych sposobów przyrządzenia kawy z przepisem. Kawa po irlandzku: 1/2 filiżanki kawy 1/2 filiżanki whiskey Kawa mrożona. Kawa włożona do lodówki podana po kilku minutach z lodem. 1 Część kawy na filiżankę i tyle samo mleka.

Ekspresy kapsułkowe

Ekspresy kapsułowe – ich obsługa polega na włożenia specjalnego wkładu zawierającego sprasowaną kawę o wybranym smaku i danej mocy. W ekspresach kapsułowych nie ma możliwości zaparzenia kawy inaczej jak przy użyciu takich właśnie kapsuł. Jest to pewne ograniczenie, choć powstaje coraz więcej smaków kawy w kapsułach. Poza tym ekspresy kapsułowe wyróżniają się małymi rozmiarami i nowoczesnym designem.

O kawie

{ 01:47, 2.2.2017 } { 0 komentarzy } { Link }
Cóż takiego jest w kawie, że wszyscy tak kochamy ją pić? Kawa stawia nas na nogi. Jeśli czujemy się zmęczeni bądź niewyspani często sięgamy po kubek gorącej i pysznej kawy, która potrafi zdziałać cuda. Jest to napój, który kojarzy się z miłym spędzaniem czasu w gronie przyjaciół, wyjściem na miasto czy chociażby zapaleniem papierosa. Wielu ludzi zaczyna dzień od filiżanki aromatycznej kawy. Hmm? Czy zawsze aromatycznej? Żeby cieszyć się pyszną kawą, potrzebny jest dobry ekspres do kawy. Nie trzeba wybierać się do kawiarni, albo pić kawę wyłącznie w pracy. Można cieszyć się nią w domu.

Ekspresy przelewowe

Ekspresy przelewowe – to najtańsza opcja, ale i gorsza jakość naparu niż w przypadku pozostałych ekspresów. Takie ekspresy są polecane tym, którzy lubią pić małą czarną . Kawa ma długi kontakt z gorącą wodą, która nie jest pod ciśnieniem, co sprawia, że zawiera ona więcej kofeiny. Filtry w ekspresie przelewowym są papierowe i trzeba je wymieniać.

O Mnie

Start
Mój Profil
Archiwum
Przyjaciele
Mój Foto Album

«  April 2018  »
MonTueWedThuFriSatSun
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Reklama

sklep z kawą


Kategorie

O mnie

Ostatnie Wpisy

Jak spienić mleko?
O mnie
Kawa a praca biurowa
O kawie

PrzyjacieleGry online : Wyszukiwarka Mp3 : Filmy online