25.3.2018 - Skuteczne odchudzanie

Jak skutecznie i zdrowo się odchudzać? Na pewno należy odrzucić najróżniejsze diety cud. Nie ma możliwości, że w tydzień czasu, uda się zrzucić 10 kilogramów. Odchudzanie musi być przemyślane.

Odpowiednia dieta, czyli rezygnacja z wielu produktów, odrzucenie wielu niezdrowych składników z menu. Powinno całkowicie się wykreślić z codziennych posiłków smażone potrawy, słodycze, pić wodę zamiast napoi kolorowych i gazowanych. Do tego kompletna rezygnacja z alkoholu. Posiłki powinno się przyjmować o regularnych porach, w odstępstwach co 2-3 godziny. To oznacza 4-5 mniejszych posiłków, zamiast 2-3 dużych.

Ważna w każdej diecie jest również aktywność fizyczna. Konieczność uprawiania sportu, albo chociaż regularne spacery. Aktywność fizyczna nie tylko pomaga schudnąć, ale sprawia, że organizm czuje się lepiej, staje się zdrowszy.

Każda dieta może być równocześnie wspomagana odpowiedniego rodzaju suplementami. Pozwalają one na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, hamowanie wchłaniania węglowodanów czy też wzmacniają organizm. Ważne jednak, aby znajdować sprawdzone preparaty, tabletki na odchudzanie, które są zdrowe dla organizmu

http://fitnessxpress.pl/skutezcne-odchudzanie-spalacze-tluszczu-ziola-leki/

Komentarzy (0) :: Dodaj komentarz :: Przeglądaj

12.1.2017 - Stacjonarny rowerek mechaniczny

Gdy pogoda na zewnątrz nie zachęca do joggingu czy treningu na rowerze warto zakupić sprzęt cardio i postawić go w domowym zaciszu by móc dbać o kondycję fizyczną w każdej pogodzie o dowolnej porze dnia a nawet nocy. Zakup bieżni może okazać się dla nas inwestycją zbyt kosztowną dlatego warto pomyśleć o rowerku stacjonarnym. Najtańszym rozwiązaniem będzie stacjonarny rowerek mechaniczny. Elementem, który reguluje opór w takim sprzęcie jest rolka lub pasek. Jest to dobre urządzenie jeżeli nie jeździmy z prędkością powyżej 20 km/h ponieważ pasek, biorąc pod uwagę jego rozmiary i charakterystykę, nie jest w stanie oddać dużej ilości ciepła do otoczenia. Przy jeździe powyżej tej prędkości nierzadko nagrzewa się i pęka.

Kolejną cechą charakterystyczną takiego roweru jest jego stosunkowo niewielka masa. Nie jest to jednak jego zaletą. Niska masa oznacza brak koła zamachowego, które ważne jest przy przechodzeniu przez martwy punkt położenia pedałów. Przy dużych obciążeniach może okazać się to dość kłopotliwe.
http://www.vimuz.pl/jaki-rower-stacjonarny-do-cwiczen-ranking-spiningowy-i-magnetyczny/

Komentarzy (0) :: Dodaj komentarz :: Przeglądaj

9.1.2017 - Czy orbitrek obciąża stawy?

Orbitrek do urządzenie treningowe pozwalający wytrenować całe ciało – angażuje praktycznie każdą grupę mięśniową. Jest to przyrząd, który zyskuje coraz większą rzeszę fanów, zwłaszcza, że bez przeszkód możemy ćwiczyć na nim w warunkach domowych, Jest to wyjątkowe urządzenie i pomocnik w walce i szczupłą sylwetkę, zdrowie i dobrą kondycję. Pojawiają się jednak głosy, że ćwiczenie na orbitreku obciąża stawy. Czy aby na pewno?

Otóż wręcz przeciwnie – ćwiczenie na orbitreku w minimalnym stopniu obciąża stawy. Charakter tych ćwiczeń przypomina bieganie, lecz w mniejszym stopniu obciąża stawy ćwiczącego. Dlaczego? Ponieważ podczas joggingu masa ćwiczącego powoduje zwiększenie nacisku na stawy i plecy. Ponadto możemy popełnić wielki błąd dobierając nieodpowiednie obuwie zwiększając nacisk na plecy, łydki, kolana i kostki. Podczas ćwiczeń na rowerze eliptycznym przez cały czas mamy styczność z powierzchnią urządzenia dzięki czemu nacisk na stawy jest zdecydowanie mniejszy. Jeśli więc masz problem ze stawami to orbitrek jest urządzeniem właśnie dla ciebie.
http://www.vimuz.pl/jaki-najlepszy-orbitrek-magnetyczny-wybrac-i-kupic-top5/

Komentarzy (0) :: Dodaj komentarz :: Przeglądaj

5.1.2017 - Bieganie na bieżni

Wydawać by się mogło, że bieganie na bieżni niczym nie różni się od tradycyjnego biegania po leśnej czy parkowej ścieżce. Jeżeli jednak uprawialiśmy tę aktywność fizyczną zarówno na bieżni w zamkniętym pomieszczeniu jak i na świeżym powietrzu to wiemy, że męczymy się bardziej w tym drugim przypadku. Pokonując tę samą odległość w tych dwóch przypadkach nie oznacza takiego samego stopnie zmęczenia. Pojawia się więc pytanie dlaczego tak się dzieje. Otóż w klubach fitness czy na siłowniach są zapewnione optymalne warunki do uprawiana aktywności fizycznej. Mamy tam zagwarantowaną odpowiednią wilgotność powietrza i temperaturę. Na świeżym powietrzu natomiast musimy walczyć z warunkami atmosferycznymi jak. np. wiatr. Dzięki zapewnieniu optymalnych warunków do ćwiczeń w klubach tracimy zdecydowanie mniej energii na ochronę ciała przed przegrzaniem się czyli utrzymanie na odpowiednim poziomie temperatury naszego ciała. Wiadomo jednak, że nie wszędzie w miastach mamy optymalne warunki do biegania także warto korzystać z bieżni w klubach fitness. http://www.vimuz.pl/jaka-bieznia-do-biegania-elektryczna-czy-magnetyczna-ranking-top5/
Komentarzy (0) :: Dodaj komentarz :: Przeglądaj

26.12.2016 - Do czego służy pulsometr?

Zapewne wielu z was zastanawiało się czym jest pulsometr i do czego może służyć to urządzenie. A więc pulsometr, zwany w sposób profesjonalny monitorem pracy, jest specyficznym rodzajem zegarka, który mierzy tętno trenującej z nim osoby. Wyglądem przypomina najzwyklejszy zegarek elektroniczny. Najczęściej zakłada się go na nadgarstek, ale można też na kierownicę roweru bądź rakietę tenisową. Z zasady pokazuje on aktualny puls. Inne funkcjonalności to standardowy zegarek, liczenie kalorii czy stoper. Zazwyczaj występuje w zestawie z opaską na klatkę piersiową. Najczęściej w zestawie do pulsometru otrzymujemy również specjalną opaskę, którą przyczepiamy do klatki piersiowej. W ten oto sposób transmituje on nasz puls do zegarka znajdującego się na naszej ręce. Biegacze uważają, że taki zestaw (zegarek + opaska) to narzędzie, które sprawdza się najlepiej. Bywają jednak pulsometry, które należy zakładać jedynie na nadgarstek, ponieważ w pasku pulsometru znajduje się się czujnik. W tym przypadku nadajnik i odbiornik znajduje się w jednym urządzeniu. Ceny pulsometrów są bardzo zróżnicowane. Jeżeli mamy zamiar poznać działanie naszego organizmu podczas aktywności fizycznej to warto zainwestować w podobny sprzęt.
Komentarzy (0) :: Dodaj komentarz :: Przeglądaj

23.12.2016 - Jakie buty do ping ponga?

Tenis stołowy to sport, który może towarzyszyć nam całe życie. Jest to gra indywidualna, mająca swoich pasjonatów w każdym kraju. Jak każdy sport wymaga jednak zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt który zapewni nam komfort jego uprawiania. Jednym z nich są m.in. odpowiednie obuwie. W tenisie stołowym niezwykle ważna jest swoboda ruchów przy stole. Wybór nieodpowiedniego obuwia odbierze nam całą przyjemność z uprawiania tego sportu i będziemy się najzwyczajniej w świecie męczyć. Buty do ping ponga powinny nie męczyć stopy i być stosunkowo lekkie. Jeżeli dysponujemy większym budżetem na ten cel to możemy pokusić się o dosyć drogie obuwie dedykowane dla profesjonalistów. Jeżeli natomiast wolimy coś w przystępniejszej cenie to mamy na rynku obuwniczym zdecydowanie tańsze alternatywy jakimi są tzw. halówki – buty do grania w piłkę nożną na hali. Mimo, że ich przeznaczenie jest nieco inne to z powodzeniem nadają się one do gry w tenisa stołowego. Zapewnią wam zarówno wygodę użytkowania jak i odpowiednią przyczepność do nawierzchni. Szeroką ofertę takich butów znajdziecie wśród obuwia marek Adidas, Nike, Mizuno czy Asics. Kupując obuwie do tenisa stołowego zwracajmy uwagę przede wszystkim na podeszwę. Nie jest to sport „skokowy” jak siatkówka czy koszykówka dlatego też musi być ona raczej niska i w jasnym kolorze. Musi być ona też gładka i o zaokrąglonych kantach aby zminimalizować ryzyko kontuzji.
Komentarzy (0) :: Dodaj komentarz :: Przeglądaj

O mnie

Przyjaciele

Reklama

Gry online : Wyszukiwarka Mp3 : Filmy online