Wnętrze domu

Start - Profile - Archiwum - Przyjaciele

Czy warto mieć okna do poddaszy?

Dodany 3.11.2016 o 01:54 - 0 komentarzy - dodaj komentarz - Link

Każdy ma swój gust. Jeden woli mieszkać w bloku, drugi w starej, przedwojennej kamienicy, a jeszcze inny w jednorodzinnym domku na obrzeżach miasta lub w okolicznych wioskach. W przypadku tych ostatnich koszty są z pewnością znacznie większe, lecz czego się nie robi dla własnego kąta, niezakłócanego przed sąsiadów z sąsiednich mieszkań. Jeśli chcesz mieć widok z pokoi nie tylko na ogródek, las czy ulicę, ale też na rozgwieżdżone niebo, możesz się zdecydować na drewniane okna do poddaszy. Te elementy są coraz bardziej popularne, szczególnie w domach ze spadzistymi dachami. Pokoje na najwyższych piętrach budynków jednorodzinnych są zwykle niewielkie, dlatego odpowiednie okna mogą dodać pomieszczeniu przytulności. Jest prawdą, że wiele osób, szczególnie nastolatków, uwielbia poddasza ze względu na odrobinę prywatności, jaką mogą tu odczuć oraz doskonałe widoki. Wiele firm oferuje okna do płaskich dachów, dzięki którym można co noc wpatrywać się w niebo. Najlepsze widoki są latem, gdy niebo nie jest zasnute chmurami i ozdabiają je gwiezdne konstelacje. Gdy już ustalisz wraz z architektami lub według własnej wizji, jakie okna i drzwi są najlepsze (pamiętaj, że to wybór na lata, dlatego podejmuj decyzje rozważnie!), potrzebujesz odpowiedniej firmy. Jest ich wiele, dlatego możesz skorzystać z pomocy znajomych lub internetu. Jeżeli wybierzesz taką znaną firmę jak Fakro okna będą wytrzymałe, trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zdecyduj sam. Sprawdź ofertę okien na stronie http://www.velset.pl/81.okna-dachowe/375-okna-uchylno-obrotowe

Rodzaje rolet

Dodany 14.10.2016 o 02:48 - 0 komentarzy - dodaj komentarz - Link

Eleganckie rolety zawieszone w oknach są wyjątkowo estetycznym elementem wykończeniowym wpływającym na walory piękna domu czy mieszkania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Rolety dekoracyjne velux świetnie spełniają tą funkcję. Są również skuteczne i zapewniają odpowiednią ochronę przed światłem słonecznym. Wygodne w eksploatacji i użytkowaniu równie łatwo się je montuje. Mają opcję dzień/noc, dzięki czemu są wysoce pożądanym produktem. Rolety rzymskie velux sprawdzą się jako wewnętrzna osłona przed promieniami słonecznymi i zapewnią odpowiednie schłodzenie mieszkania. Zapobiegają nadmiernemu gromadzeniu się ciepła. Świetnie sprawdzają się w zwykłych oknach oraz są dostępne w wersjach na poddasze czy do okien balkonowych. Rolety rzymskie velux można zamówić do niestandardowych okien, wystarczy wcześniej podać wymiary do jakich mają być dostosowane. Elegancie rolety zapewnią nam również dozę prywatności kiedy to wieczorową porą musimy zapalić wewnątrz światło. Pozwolą poczuć się swobodnie w swoim domu. Sprawdź ofertę na stronie http://dodatki.velset.pl/2042.dodatki-do-okien-dachowych/2044-wewnetrzne

Jak ważne są okna dla domu?

Dodany 22.9.2016 o 01:09 - 0 komentarzy - dodaj komentarz - Link

Jak ważne są okna dla domu? Dostarczają one do wnętrza mieszkania światło za dnia, pozwalają wpuścić trochę świeżego powietrza, a także można, wpatrując się w widoki za nimi, poświęcić trochę czasu na przemyślenia. Dlatego są one jednym z najważniejszych elementów w domu, więc powinny się znaleźć w każdym możliwym pomieszczeniu. Jednak o ile z oknami w ścianie nie ma problemu, tak z oknami na poddaszu, czy nawet na dachu może być trochę większy kłopot. W tym miejscu przychodzi z pomocą nasza firma, gdyż w naszej ofercie mamy drewniane okna do poddaszy. Gwarantujemy najwyższą jakość produktów, a także przystępną cenę. Posiadamy Fakro okna, czyli wyroby znanej w całej Europie firmy. W sprzedaży mamy również okna do płaskich dachów (http://www.velset.pl/81.okna-dachowe/2627-okna-do-plaskich-dachow), które tak samo jak okna do poddaszy, mogą poszczycić się najwyższą jakością wykonania, a także trwałością. Nasza firma posiada duże doświadczenie oraz szeroką ofertę, więc z pewnością nie zawiodą się państwo, korzystając z naszych usług. Okna są ważne dla domu, więc wybierz je mądrze!

O rzymskich zasłonach i roletach

Dodany 24.8.2016 o 11:21 - 0 komentarzy - dodaj komentarz - Link

Charakterystyczne dla każdego społeczeństwa są różne trendy i mody, które generalnie pojawiają się na dłużej, bądź krócej, po czym odchodzą w niepamięć. Nikt nie pamięta już przecież tego, jak ubierali się i zachowywali nasi przodkowie trzysta lat temu, nieprawdaż? Istnieją może pewne wyjątki od tych reguł, ale nie będziemy się nimi dzisiaj zajmować. Jednym ze współczesnych trendów są bardzo eleganckie rolety i zasłony widywane coraz częściej w oknach domostw. Co ciekawe, ostatnio zaczęły być popularne typowo rzymskie wzorce. Mam na myśli charakterystyczne, jasne barwy. Zdjęcia pomieszczeń wydają się być bardzo inspirujące. Najczęściej sprzedaje takie rolety Kronmat. Skoro już powiedzieliśmy o roletach i zasłonach, grzechem byłoby nie wspomnieć o nieco innym aspekcie wystroju domu. Chodzi mi oczywiście o akcesoria do okien dachowych, które również pojawiają się ostatnimi czasy w bardzo rzymskiej stylistyce. Według mnie wygląda to bardzo ładnie. Być może sam sobie sprawię niedługo takie akcesoria.

Okna dla wszystkich

Dodany 14.7.2016 o 02:05 - 0 komentarzy - dodaj komentarz - Link

Rewolucje na domowych poddaszach dobrze jest rozpocząć od dobrej strategii. Zawsze najważniejsze jest odpowiednie planowanie, które to pozwoli nam na późniejsze eksperymentowanie z naszym ukochanym m-4. Czy chcemy zamontować drewniane okna do poddaszy, czy też plastikowe? Jakie są za, a jakie przeciw jednym oraz drugim? Co będzie najbardziej pasowało do naszego wystroju? Są to podstawowe pytania, które warto sobie zadawać. Dobrze jest rozejrzeć się również po ofertach wszelkich sklepów budowlanych, tak aby zawczasu wiedzieć, czy to fakro okna ma najlepszą propozycję dla nas. Najprawdopodobniej tak, ale zawsze w dobrym guście jest interesować się tym, co się wydarza u konkurencji. Jeżeli jednak nasze poddasze nie uchyla się, ale jest bardziej poziome, to nie ma co załamywać rąk, bowiem również i do takich znajdzie się całe mnóstwo rozwiązań. Okna do płaskich dachów również znajdują się niemal w każdym sklepie budowlanym, dzięki czemu nie trzeba się obawiać żadnych przeciwności na naszej drodze.

Funkcjonalny strych

Dodany 20.6.2016 o 12:05 - 0 komentarzy - dodaj komentarz - Link

Strych nie jest dziś popularnym pomieszczeniem. Kojarzy się raczej ze starym domem, bo w nowych na poddaszu najczęściej urządza się dodatkowe pokoje. Pozwala to zyskać trochę więcej przestrzeni mieszkalnej. Ale także i strych ma swoje zalety - przede wszystkim pozwala na przechowywanie rzeczy, których normalnie nie mieścimy w domu. Można zamówić lub kupić bardzo solidne drabiny strychowe, żeby wchodzenie na górę było bezpieczne. Ukoronowaniem urządzania strychu w domu będzie oczywiście montaż schodów na strych. Należy wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale także funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Można wybrać schody wysuwane, które uruchamiają się po otworzeniu klapy w suficie - to duża oszczędność miejsca. Jednak jeśli decydujemy się na stałe schody, dobrym pomysłem mogą okazać się drewniane schody strychowe - dobrze wyglądają i są bardzo solidne, więc nikt nie będzie obawiał się żadnego wypadku, nawet jeśli (jak to zwykle schody na strych) będą dosyć strome i do tego niezbyt szerokie.

Najlepsze okna

Dodany 1.5.2016 o 12:35 - 0 komentarzy - dodaj komentarz - Link

Wymienianie okien w swoim domu wiąże się z podjęciem bardzo poważnej decyzji. W końcu zawsze będzie warto wybrać je możliwie jak najlepsze, a jednocześnie uniknąć przepłacania. Na polecenie bez wątpienia zasługują okna balkonowe fakro. Producent ten cieszy się naprawdę dużym uznaniem klientów, o czym będzie się można przekonać podczas przeglądania komentarzy publikowanych w sieci przez osoby, które już takie okna posiadają. Znalezienie sklepów z takimi oknami w ofercie nie będzie trudne. Hasło fakro okno kolankowe wrzucone do sieciowej wyszukiwarki z pewnością umożliwi wyszukanie wielu sklepów, które je sprzedają. Można będzie dzięki temu porównać ceny proponowane przez poszczególnych sprzedawców. Jednymi z najlepszych w ofercie tej firmy są drewniane okna uchylne i to na nie będzie warto w szczególności zwrócić swoją ofertę. Wybierać będzie oczywiście można w różnych kolorach, a zatem każda osoba dokona zakupu, jaki faktycznie będzie ją w stu procentach zadowalał. To w końcu bardzo ważne.

Okna dachowe jak wybrać?

Dodany 13.4.2016 o 11:44 - 0 komentarzy - dodaj komentarz - Link

Prawie każdy, kto planuje generalny remont mieszkania czy domu, zastanawia się nad wymianą starych okien na nowe. Dzieje się tak dlatego, że stare okna bywają często nieszczelne, przez co z pomieszczeń ucieka ciepło. Nie jest to przyjemne zwłaszcza zimą. Producenci stolarki okiennej dysponują dziś znacznie szerszą ofertą niż jeszcze parę lat temu. Wiele nowoczesnych ciekawych i rozwiązań kierują szczególnie w stronę właścicieli domów jednorodzinnych. Przykład stanowią między innymi różnego typu okna przeznaczone do dachu płaskiego lub okna kolankowe. Osoby zdecydowane na wymianę okien szukają zwykle produktów wysokiej jakości. Wybierają najczęściej sprawdzonych producentów, którzy istnieją na rynku wiele lat, jak na przykład firma Fakro. Z jej ofertą można zapoznać się w sieci, wpisując do wyszukiwarki hasło fakro okna. Właściciele domków jednorodzinnych decydują się często na montaż okna dachowego. Szukając odpowiednich produktów, wpisują w wyszukiwarki frazy takie jak fakro okna dachowe lub fakro okna kolankowe. Wstawienie na poddaszu okna kolankowego, połączonego z dachowym, sprawi, że w pomieszczeniu będzie dużo jaśniej. Dlatego też właściciele domów coraz częściej decydują się na taki krok. źródło: http://www.velset.pl/81.okna-dachowe,552.okna-do-zespolen.html

Dystrybucja detaliczna, hurtowa i produkcja

Dodany 21.3.2016 o 11:34 - 0 komentarzy - dodaj komentarz - Link

Branża budowlana to bardzo złożone zagadnienie. W jej obrębie możemy wyróżnić firmy specjalizujące się w dziesiątkach, setkach, a może tysiącach dziedzin. Mamy firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą cegieł, firmy zajmujące się układaniem kostki brukowej, produkujące akcesoria do okien, tynki, farby - ilość możliwości jest praktycznie nieograniczona. Oczywiście trudno wyobrazić sobie sklep detaliczny, który sprzedaje tylko i wyłącznie akcesoria do okien dachowych - specjalizacja ma miejsce raczej na poziomie produkcji, ewentualnie dystrybucji hurtowej, niż sprzedaży detalicznej. Jeśli znaleźliśmy produkt, którym jesteśmy zainteresowani, np. rolety dekoracyjne fakro, będziemy go szukać raczej w sklepie z materiałami budowlanymi, niż w hurtowni, czy u producenta. Tymczasem sklepy oferują towar po znacznie wyższej cenie niż hurtownia, o cenach producenta nie wspominając. Dlaczego więc musimy korzystać z pomocy pośrednika? Otóż ani producenci, ani hurtownicy, z reguły nie sprzedają towaru na sztuki. Handel detaliczny pochłania ogromne ilości czasu, energii i zasobów ludzkich. Istnieją oczywiście podmioty, które zajmują się zarówno produkcją jak i sprzedawaniem produktu bezpośrednio indywidualnemu klientowi, rozwijając własną sieć sprzedaży detalicznej, należą one jednak do zdecydowanej mniejszości.

Okna fakro

Dodany 11.2.2016 o 10:03 - 0 komentarzy - dodaj komentarz - Link

Okna w naszym domu lub w mieszkaniu to nie tylko funkcjonalność ale i wygląd, element, który doda charakteru całemu budynkowi. W przypadku mieszkań najczęściej nie mamy wpływu na wygląd okien, bo muszą one być spójne z wyglądem całego budynku lub osiedla, to samo dotyczy mieszkań w starych kamienicach - jeśli możemy wymienić okna na nowe, to muszą one pasować do charakteru całego budynki a niejednokrotnie też takie okna muszą uzyskać akceptację konserwatora zabytków. Skupmy się zatem na naszych domach, gdzie sami decydujemy gdzie i jakie chcemy mieć okna. Budując dom coraz częściej wykorzystujemy poddasze i urządzamy tam ciekawe (ze względu na spady) pomieszczenia. W takich pokojach często decydujemy się na montaż okien w dachu i tu warto wziąć pod uwagę drewniane okna dachowe. Nas wyższością okien drewnianych nad tymi z PCV nie będziemy się rozwodzić, jest to oczywiście kwestia gustu i zasobności kieszeni. Coraz popularniejsze stają się też fakro okna kolankowe, czyli okna montowane w ścianie pod dachem, będące niejako przedłużeniem okna dachowego. Jeśli nasz dom stoi w pięknej okolicy, warto wziąć pod uwagę możliwość podziwiania widoków czyli okna balkonowe fakro. To świetny, nowatorski pomysł. źródło: http://www.velset.pl/

Czy rolety sprawdzą się w kuchni?

Dodany 14.1.2016 o 11:02 - 0 komentarzy - dodaj komentarz - Link

Wybór akcesoriów okiennych jest poważnym zadaniem. Musimy wybrać dobrze. Odpowiednio dobrane akcesoria okienne, które dobrze skomponują się z resztą wystroju pomieszczenia, będą dla niego doskonałym akcentem, uzupełnieniem. Rolety w kuchni? Kiedy wybieramy się na zakupy do sklepu z akcesoriami okiennymi, lub przeglądamy oferty takich sklepów online, możemy przebierać w ofertach. Możemy zdecydować się na takie akcesoria do okien jak eleganckie rolety, żaluzje, verticale, plisy. W tego typu sklepach często również kupimy markizy dachowe. Naszą uwagę przykuwają jednak rolety. Są niezwykle efektowne, istnieją w wielu wersjach kolorystycznych, a materiały, z których są wykonane wyglądają bardzo solidnie. Rolety kuszą nas również ceną. Czy jednak da się je zastosować w kuchni? Kuchnia to dla wielu miejsce bardzo tradycyjne. Najczęściej kupujemy do niej firanki i zasłony, które następnie zawiązujemy ozdobnymi kokardami. Takie rozwiązanie wygląda bardzo efektownie, jednak nie jest zbyt praktyczne. Zasłony należą do materiałów łatwopalnych, co nie jest najlepszym wyborem w kuchni. Rolety wydają się więc bardzo interesującym rozwiązaniem. Są łatwe w czyszczeniu. Wykonane są z materiałów, które są odporne na ogień, co sprawia, że stosowanie ich w kuchni wydaje się bezpieczniejsze. Dodatkowo kuszą estetyką. Wielość materiałów, kolorów i wzorów sprawia, że doskonale dopasujemy je do każdego wnętrza.

Okna do domu

Dodany 3.12.2015 o 12:47 - 0 komentarzy - dodaj komentarz - Link

Jeśli chcemy dobrze zaprojektować wnętrze swojego nowego domu, musimy zwrócić uwagę na różne elementy danego budynku. Na pewno konieczna będzie tutaj inwestycja w okna. W końcu to one pojawią się w każdym naszym pomieszczeniu, dlatego muszą być nie tylko praktyczne, ale również i atrakcyjne. Na początku postarajmy się wybrać Kronmat okna dachowe. Możemy umieścić je np. na poddaszu. Takie okna dachowe prezentują się naprawdę wspaniale i zwracają na siebie uwagę. Dzięki temu skutecznie ozdobimy swój cały dom. Możemy również postawić na drewniane okna uchylne. Takie drewniane okna mają sporo zalet. Po pierwsze, są bardzo trwałe. W końcu drewno jest naprawdę solidny materiałem. Jeśli więc wybierzemy okna wykonane z takiego tworzywa, będziemy mieć pewność, że tak szybko się one nie zniszczą, ani nie zepsują. A gdy zależy nam na ozdobieniu całego budynku, możemy również zdecydować się na okna dachowe obrotowe tworzywowe. Obecnie stały się one dość popularne, dlatego znajdziemy je w wielu sklepach i wcale tak dużo za nie nie zapłacimy. Okna są bardzo ważnym elementem każdego budynku. Powinniśmy więc dopasować je do wyglądu naszego domu. Nasze okna muszą być solidne i trwałe, dlatego zwróćmy uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane. Dzięki temu na pewno dobrze wydamy swoje pieniądze. źródło: http://www.velset.pl/

Jakie schody strychowe wybrać?

Dodany 5.11.2015 o 11:48 - 0 komentarzy - dodaj komentarz - Link

Większość budowanych obecnie domów to domy piętrowe lub z poddaszem. Oznacza to, że w domach takich muszą znaleźć się schody, dzięki którym będzie można dostać się na wyższe poziomy budynku. Wybór schodów nie ogranicza się jednak do wyboru schodów na piętro bądź poddasze - musimy również zadecydować, jakie schody będą prowadzić na strych. Jednym z najciekawszych rozwiązań są drewniane schody strychowe, które są nie tylko praktyczne, ale i bardzo wytrzymałe. Schody te są bowiem bardzo łatwe w utrzymaniu - wystarczy czyścić je za pomocą wilgotnego mopa bądź ścierki, a także raz na kilka lat pokrywać je warstwą ochronną lakieru do drewna. Kolejnym dobrym rozwiązaniem są metalowe schody strychowe. Są one doskonałym wyborem wszędzie tam, gdzie zależy nam na wysokiej wytrzymałości. Metalowe schody wytrzymują bowiem bardzo wysokie obciążenia, co sprawia, że są wyjątkowo trwałe. Trzeba jednak pamiętać, że rozwiązanie to może być stosowane tylko w budynkach, w których nie ma problemu z wilgocią mogącą spowodować rdzewienie. Ważnym elementem schodów strychowych są też poręcze na schody, które zabezpieczają nas podczas wchodzenia na najwyższą kondygnację domu. Poręcze powinny być wykonane w taki sposób, by osoba wchodząca po schodach, mogła poczuć się dzięki nim bezpiecznie i pewnie. Należy więc zadbać, by miały one odpowiednią wysokość, dzięki której utrzymanie równowagi będzie znacznie łatwiejsze.

Ochrona środowiska

Dodany 22.10.2015 o 12:55 - 0 komentarzy - dodaj komentarz - Link

Wiele w ostatnim czasie możemy usłyszeć o potrzebie oszczędzania energii, a także wpływu naszej działalności na otaczające nas środowisko naturalne. Świadomość tego oddziaływania jest coraz większa, co jest widoczne także na rynku okien. Drewniane okna dachowe coraz częściej produkowane są przy użyciu specjalnej powłoki termicznej, której zadaniem jest jak największe gromadzenie energii pochodzącej bezpośrednio ze słońca. Specjalistyczna budowa tego typu okien powoduje, że straty cieplne są redukowane do absolutnego minimum. Z jakimi korzyściami jest to związane? Przede wszystkim tego typu okna dachowe pcv zapewniają nam poważną oszczędność energii, dzięki czemu nie jesteśmy zmuszeni do korzystania z drogich w eksploatacji urządzeń ciepłowniczych. Efektem tego są oczywiście mniejsze rachunki. Jednak oszczędności to nie wszystko. Zmniejszone użytkowanie systemów ogrzewania przekłada się bowiem również na mniejsze oddziaływanie na przyrodę. Dla wielu osób, którzy starają się żyć w zgodzie z ekologią, jest to niezwykle istotne. Pomimo szerokiego spektrum możliwości, omawiane okna nie są specjalnie drogie. Ich koszt niewiele różni się od tego, z czym mamy do czynienia w przypadku produktów standardowych. Zakupić możemy także okna obrotowe, które również będą posiadały tego typu powłokę. Jest to bez wątpienia idealna okazja do tego, aby jednocześnie zaoszczędzić, a także przyłożyć się do ochrony środowiska.

Wnętrze domu według Ernesta!

Dodany 6.10.2015 o 11:45 - 0 komentarzy - dodaj komentarz - Link

Witam serdecznie. Mam na imię Ernest i jestem studentem V roku architektury. W wolnych chwilach lubię fotografować obiekty, zwłaszcza zabytkowe. Stworzyłem ten blog, aby na bieżąco przedstawiać wszelkie nowinki ze świata aranżacji wnętrz. Bardzo wiele osób nie potrafi samodzielnie urządzić mieszkania, zastanawia się jak zestawiać kolory, a przede wszystkim boi się ciekawych i intrygujących aranżacji. W tym miejscu będę chciał zachęcić Państwa do odważnych innowacji i zmian, które podkreślą Państwa osobowość. Oczywiście liczę na Państwa aktywność. Pozdrawiam!


Gry online : Wyszukiwarka Mp3 : Filmy online